I samarbeid med Den kulturelle spaserstokk inviterer vi til guidet omvisning på Norsk Maritimt Museum. Reisen, kunsten og levd liv er tema og har fokus blant annet på Amerikareisen og ikke minst kunsten i samlingen.
Praktisk info:
Inngangsbillett og omvisning dekkes av Den kulturelle spaserstokk. Hver enkelt betaler sine reisekostnader, mat og drikke.
Omvisningen starter kl 11:30 og varer ca en time.
Dette er en fellestur og vi reiser sammen fra Oppsal t-bane retning sentrum. Gi beskjed om du kommer på på en annen stasjon.
Tid: Torsdag 9. april. Frammøte 10:10. Vi tar banen 10:12 til Nasjonalteatret stasjon. Derfra går vi ca 10 min til Rådhusbrygge 3, der vi tar Bygdøfergen *) til Bygdøynes
Ved dårlig vær, tar vi buss **) fra Nasjonalteatret til Bygdøynes holdeplass.
NB! Hvis noen ønsker å ta bussen **) i stedet for båt , meld fra ved påmelding
Norsk Maritimt museum ligger 1 min gange fra både brygga og bussholdeplassen.
* Ferje fra Rådhusbrygge 3 kl 10:50 - 11:10. Denne er privat og ruters billett er ikke gyldig. Billett koster kr 49,- med avg. hvis du kjøper billett på nettet:
https://fareharbor.com/embeds/book/nyc-no/items/594956/calendar/2025/05/?flow=1299181&full-items=yes
** Buss fra Plattform A i Stortingsgata kl 10:40 - 10:58
Arrangementet er for seniorer, fortrinnsvis bosatt i Oppsal Frivilligsentrals nærmiljø. Ved venteliste, vil beboere i Østensjø bydel bli prioritert
Velkommen til å melde deg på! Fyll ut påmeldingen nedenfor - kun en påmelding (et navn) pr mobilnr. NB! Begrenset antall plasser.
Påmelding
Det er satt begrensning på 15 plasser.