Onsdag 24 September
Kl. 10:00 - 13:00
Turorientering for nybegynnere
Har du lyst til å prøve turorientering? Lære litt om kart og kompass?

I dag skal vi på turorientering fra p-plass der turveien går inn i Østmarka ved krysset Solbergliveien/Hellerudveien.

Ta på klær etter vær og gode sko. Du kan også ha med mat og drikke, og sitteunderlag til pause.

Har du kompass? Ta med! Morten har med kart og vil lære bort å bruke kart og kompass underveis. Vi går etter Ola Dilt kart i områdene Solbergvann/Lutvann i dag.

Tempoet er rolig og vi går i gruppe så dette passer for alle, spesielt nybegynnere! Leste du i VG at vi bør bli flinkere på kart og kompass om GPS slutter virke? Vel, her har du anledningen. (Lenke til artikkel: GPS-forstyrrelser: Myndighetene ber folk øve på kart og kompass)Selv om vi ikke er i Finnmark er det god kunnskap å ha.

Tilbudet er for alle over 18, og det er gratis å bli med! I dag har vi påmelding, meld deg på via skjema under innen tirsdag kl. 1600. Hvis det er færre enn to påmeldte blir turen avlyst og da får kun de som er påmeldt beskjed.

Påmelding

Det er satt begrensning på 12 plasser.

Send
2025 © Oppsal Frivilligsentral